Správa oprav IT

belinda cz sro it patchmanagement 01

Správa oprav je dnes nedílnou součástí správy systémů. Zabývá se nákupem, testováním a instalací nezbytných aktualizací pro aplikace, ovladače a operační systém počítačů.

Významný překlad anglického výrazu „záplaty“ je „opravit“. Patche, přenesená do světa programování, se týká softwaru, který je vyvinut pro aktualizaci, optimalizaci nebo opravu počítačového programu a / nebo jeho podpůrných dat.

Tímto způsobem se například uzavře bezpečnostní únik v existující softwarové aplikaci, která již byla zákazníkům dodána. Nová instalace nebo dokonce nový nákup není nutný.

Praxe učí, že záplaty nelze vždy snadno provést. Zkušení správci systému se proto snaží minimalizovat rizika spojená s opravou. Vytváříte zálohy. Také test dodávané opravy na systému, který není pro společnost kritický, před vlastní instalací zabraňuje nepříjemným překvapením.

Opravy: tři běžné přístupy

Při opravě v softwarovém sektoru je to obvyklý způsob opravy stávajícího softwaru používaného zákazníky. Potřeba opravy má různé příčiny. Proto průmysl rozlišuje mezi třemi typy záplat:

  • Bugfix: Oprava chyby se týká vydávání chyb, které se ustálí ve zdrojovém kódu programu.
  • Hotfix: Hotfix označuje naléhavou opravu chyb v aplikačním programu.
  • Update: je klasická forma aktualizace. Zahrnuje funkční vylepšení, částečně také vydávání chyb.

Výrobci softwaru rádi používají generické názvy pro aktualizační cykly svých produktů. Typickým příkladem je „servisní balíček“ amerického výrobce Microsoft.

Správa záplat - základní prvek zabezpečení IT

Hlavní obsah správy oprav zahrnuje plánování, získávání, testování a instalaci změn kódu do existujícího softwaru. Pro mnoho uživatelů není v požadovaném rozsahu správa záplat dosud běžná. Ale špatně nebo vůbec ne nainstalované aktualizace softwaru jsou vstupní branou pro agresivní útočníky, počítačové viry a další malware. Hackeři využívají nově se vyskytující zranitelnosti k invazi IT struktur, manipulaci s daty nebo přístupu k citlivým datům. Operační systémy jsou stejně zaměřeny jako aplikační software.

Automatizace analýzy a řízení

Aby bylo možné účinně uzavřít bránu pro útočníky a škůdce, je na trhu k dispozici několik produktů pro analýzu a správu. Mluvíme o automatizované formě správy záplat, která je k dispozici pro dnešní prostředí podnikového systému. Tato automatizovaná správa oprav kontroluje zranitelnosti. Zároveň vás informuje o dostupnosti aktualizací. Operační systémy používané ve společnosti a použitý aplikační software jsou porovnány s databázemi poskytovatele správy oprav. Jsou hlášeny aktuální opravy a aktualizace. Správce systému je pak může automaticky nebo jednotlivě zadat do systémového prostředí.

Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Kontakt

Máme 25 let zkušeností v IT

Free Joomla! template by L.THEME